| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua TPU! Daca pe cardul meu de salar BCR scrie data expirare 04.18, mai pot sa scot salariul luna asta cu cardul? In aprilie sau in mai trebuie sa merg la banca sa imi dea altul nou?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cardul este valabil pana in 30 aprilie inclusiv.
Poti merge sa-l preschimbi cu cateva zile inainte de sfarsitul lunii aprilie.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cardul va expira la sfarsitul lunii, il folosesti pana atunci si te duci dupa sa faci altul.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da, e activ pana in ultima zi din luna (30.04) daca nu activezi cardul nou intre timp. In jurul datei de 10-15 aprilie cardul nou ar trebui sa fie deja emis si disponibil la sucursala bancara unde l-ai luat si pe precedentul.

| AlexSalling a răspuns:

Depinde si pe ce data(ziua) ti-ai facut cardul. Daca cardul va fi deja nefunctional cand te duci la banca, scoatei cu buletin si reinnoiesteti cardul.

| nda a răspuns:

Poti folosi cardul pana in ultima zi a lunii aprilie.

| Deserth a răspuns:

Ok.deci luna asta mai merge.Va multumesc la toti si Sarbatori Fericite

| Este12 a răspuns:

Poti sa il folosesti pana ce expira. Dupa ce expira iti faci altul!