| craciunescu79 a întrebat:

Buna ziua tuturor! Vreau sa ma apuc de cresterea curcanilor dar am o oarecare nesiguranta si anume:unde ii vand? ce rasa de curcani ma sfatuiti? ii pot creste la curte sau extravilan? astept rasp.toturor celor de buna credinta.multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

De vandut, poti sa te interesezi dinainte la o firma de procesare a carnii sau genul asta de fabrici care au ce face cu carnea sau stiu sa o vanda mai departe. De crescut poti creste si la curte, acum depinde de numar, daca vrei 200, iti trebuie suprafata nu gluma. Cat despre rasa, vezi ce se preteaza mai bine, pentru castig trebuie sa iei o rasa de carne, de dimensiuni mari, dar astia mananca mult si au nevoie de spatiu. Inainte de a investi niste bani, documenteaza-te mai bine.

| craciunescu79 explică:

Multumesc pentru rasp.
Nu mai zice nimeni nimic?