| vreaubebe a întrebat:

Un cod CAEN trecut in actul constitutiv al unei societati comerciale mai are nevoie de alte hartii constatatoare de la ORC pentru a fi pus in practica sau e suficient faptul ca apare acolo? va multumesc

1 răspuns:
| DoarImpreuna a răspuns:

Pai un astfel de cod CAEN numai ORC il poate adauga. Daca e deja acolo de la infiintare nu mai ai treaba la ORC dar ai grija sa nu ai nevoie de autorizatii.

Daca ai de ex in statut cod de cofetarie si tu acum faci mecanica auto la activarea acelei activitati de cofetarie vei avea nevoie de toate autorizatiile necesare.