| qazwsxedc131 a întrebat:

Va rog frumos daca se poate sa ma ajutati cu uramtoarea problema :
Am vandut pe merc**or.ro un xbox 360 modat cu LT 3.0. Eu inainte sa-l dau am spus persoanei respective ca daca vrea sa vada la web ca imi merge consola si totul e in regula, el a spus ca nu e nici o problema si eu am spus ca treaba lui. Dupa il intreb cum vrea sa pun coletul : Posta sau pri curier. El a spus ca prin posta ca e mai ieftin. Eu am spus iar la fel: treaba ta!
Cand ajunge consola la el imi spune ca nu-i merge si ca vrea sa o trimita inapoi. Imi arata ca porneste da cica ii citeste jocurile cand vrea. Am incercat sa ajung la un comun acord cu el si nu a acceptat oferta mea de ai returna 100 de lei din cei 400 pentru repararea consolei si sa fie totul ok. Din contra a inceput sa ma ameninte ca merge la politie ca sunt responsabil de tot.
Pe langa acest fapt eu am martori ca imi functiona consola si ca el nu a vrut sa vada inainte de asta ca merge.

Eu acum nu mai vreau sa fac nimic. Ce as putea face in aceasta situatie?

PS: L-a pus la posta din nou ca eu sa-l ridic cu un ramburs de 350 de lei.

Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Nu o mai primesti, a fost de acord cu livrarea prin posta si te-a platit acum nu mai e cale de intoarcere. Trebuia sa stie ca prin curierat transportul ajungea in conditii (posta mai arunca coletele pe acolo, etc). Poate sa te minta ca nu merge pentru ca posibil nu i-a convenit ceva cand a primit-o. Politia nu are ce face asa ca lasa-l sa faca ce vrea.