| z8 a întrebat:

Carduri debit acceptate de PayPal :Este nevoie sa ai 3D Secure activat? Voi ce card folositi? Cam cat platiti lunar in comisioane/taxe? Ce banca credeti ca are cea mai buna oferta la carduri de debit acceptate de paypal? fundita, bafta.

Aveti o varianta mai buna decat ING Card Student ( sunt student )?
http://www.ing.ro/ing/ro/Carduri/Card-Student.html

Răspuns Câştigător
| vernon1001 a răspuns:

Salut! Ieri i-am sunat pe cei de la PayPal si am discutat cu ei pe tema asta. Au spus ca ei accepta cardurile cu sigla Visa, Mastercard, Amex si Discovery dar depinde de bancile din Romania pana la urma, pentru ca sunt banci care nu lucreaza cu ei.Eu nu sunt in Romania, dar din ce m-am documentat online se pare, intr-adevar ca Visa Electron de la ING este cel mai bun card in ceea ce priveste colaborarea cu PayPal. Am sa pun un articol mai detaliat in legatura cu acest subiect pe http://comertulelectronic.com. Bafta!

2 răspunsuri:
| kevincosty a răspuns:

Cea mai simpla metoda o reprezinta VCC cu care iti poti verifica contul PP(din pacate costa cam 5-10$ una, dar merita), iar apoi cand o sa ai nevoie sa scoti bani din PP pui contul bancar si faci tranzactia direct in contul tau bancar.La fel sunt si pentru Ebay si Adwords.VCC sunt valabile o zi si sunt perfect legale.

| kurinkita a răspuns:

Am card la BRD, Banca Transilvania si ING. De departe cardul Visa Electron de la ING e cel mai bun card cand vine vorba de paypal, moneybookers, etc.