| Anonimul151 a întrebat:

Care este procedura de deschidere a unui magazin online pe etsy?

Se mai merită? Mai există "trafic" pe această platforma? Ma refer la persoane care cumpără ori produse digitale ori fizice...

Trebuie neapărat firmă ca să poți vinde pe etsy? Sau se poate ca și persoană fizică?

Livrarea, dacă de ex e în afara României cine îl plătește? Clientul sau eu ca vânzător, expeditor? Se poate trimite cu curierul( cu orice firma ) și cu poșta? E alegerea vânzătorului?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Nu merita nimic, artizanii pleaca tot mai multi si se umple de chestii de pe wish, temu, shein.E destul sa fi avut cont dinainte ca sa vezi cat de nasoala este situatia, plus sa citesti pe alte forumuri(preferabil in engleza). Daca faci tu ceva handmade sau handcrafted iti recomand Breslo, e cumva varianta romaneasca a lui Etsy si mai este inca decent, dar cine stie pentru cat timp.