| pavelmona a întrebat:

Care este salariul unui grefier cu studii medii?

Răspuns Câştigător
| Zuzazozo a răspuns:

Salariul unui grefier cu studii medii este in jur de 1800 de lei.

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Cam 2000 RON. Să facem totuşi o distincţie pe noua lege a salarizării un grefier, arhivar debutant deci!
Grefier–arhivar, grefier – registrator, debutant – 780 – 930 lei
Grilele de salarizare sunt stabilite prin O.G. nr. 8/2007, un grefier cu studii medii si 1 an vechime in sistem sa incaseze net in jur de 1.900 - 2.000 lei. Depinde acum si de gradul instantei.