| DeliaPatra a întrebat:

Cat costa 40 euro?
URGENT!

Răspuns Câştigător
| laurentiavl a răspuns:

Poti calcula aici. Schimbul valutar se schimba in fiecare zi, dupa cel de la banca.
https://www.cursvalutar.ro/convertor-valutar/

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce faci tu, respectiv daca ii vinzi sau daca ii cumperi si unitatea bancara sau casa de schimb valutar unde faci tranzactia.
La cursul de referinta, stabilit de BNR astazi, 1 euro = 4, 6650 lei, asa ca 40 euro vor fi 186, 60 lei.
Daca tu cumperi va trebui sa platesti in plus cu 5-10 bani pe euro, daca tu vinzi vei primi mai putin cu 5-10 bani pe euro.

| nimenisinimik a răspuns:

40 de euro

| DeliaPatra explică:

Vreu sa cumpar ceva de pe net...