| Ammizzu a întrebat:

Cat costa sa faci un site?

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde, cum s-a mai zis. De la zero la niste zeci/sute de mii de euroi sau chiar mai mult.

| CrazyTeenager a răspuns:

Cat ai?

| mihai69 a răspuns:

Orice sumă, între zero lei și câteva mii de euro. Depinde de sait, de host etc.

| mont a răspuns:

Minim 40-50 de euro, maxim... nelimitat ca exista site-uri ce costa si peste 10000 de euro. Depinde mult de site. Sigur daca vrei sa il faci tu poti lua un host gratuit si instala ceva pe el, dar asta e valabil doar daca te pricepi sau ai de gand sa inveti sa faci site-uri.

| Brotacelul a răspuns:

Pe www.ucoz.ro este gratuit.

| Jokyo a răspuns:

In primul rand depinde de site-ul pe care vrei sa il faci! 2. trebuie sa platesti hosting si domeniu si depinde de pret... sper ca te-am fost de ajutor oricum te costa cevalaughing!

| Cherry94 a răspuns:

Gratuit si de la 5 euro in sushee hee

| MusicFeelings_Maryan_1994 a răspuns:

Daca doresti sa iti faci singur folosind platforma WordPress, costurile sunt foarte mici.

In primul rand, ai nevoie de un nume de domeniu. Acesta poate costa aproximativ 10 dolari pe an.

Dupa, e necesar un serviciu de hosting care poate ajunge la 180 $ (eu atat am platit pe HostGator).

Depinde de care hosting este.

Eu cred ca in prezent, constructia unui site este la indemana oricui.

Foloseste o platforma precum WordPress si vei reusi rapid datorita accesibilitatii.