| Talexandru a întrebat:

Cate conturi bancare poti deschide pe acelasi nume, la aceeasi banca?

12 răspunsuri:
| andreea3216 a răspuns:

La foarte multe banci poti sa-ti deschizi nenumarate conturi bancare sub acelasi nume si la aceeasi adresa.

| Krina a răspuns:

Cate vrei tu, atata timp cat poti plati comisioanele de administrare la fiecare si nu sunt atasate la carduri de debit/credit (aici pot exista 2 utilizatori pe ACELASI cont).
Nici o banca nu te limiteaza la numarul de conturi pe care vrei sa le deschizi.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La BT (Banca Transilvania) unul singur. Am vrut sa-mi mai fac unul sa-mi fac un card mastercard la ei, dar m-i l-au facut pe acelasi cont. In momentul asta am 2 carduri si un depozit pe acelasi cont.

| mad a răspuns:

Eu zic ca pentru credite iti deschide cate conturi suporti tu pe plan financiar si pentru debit la fel...ideal e sa ai cat mai putine pentru ca platesti mai putine comisioane...

| sti a răspuns:

La brd mai multe

| haladita2307 a răspuns:

Cred ca una daca faci decat depozit, daca iai si cred mai iti face un cont, depinde pentru ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un singur cont.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cont cu mai multe depozite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prea multi bani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci inca o data... la o banca poti face un singur cont... dar contul ala e impartit in mai multe solduri. poti avea cate solduri vrei... fie ele in lei sau valuta... de obicei asa functioneaza sistemul bancar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La BRD, BCR si Raiffeisen poti avea oricate conturi vrei. La BT unul singur, la restul bancilor nu stiu cate.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Cite doresti, poti face la toate bancile din tara si nu numai.