| Molcuta_Valy_1998 a întrebat:

Cati bani primesc pe concediul de odihna daca am salar pe cartea de munca 850 ron

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indemnizatia se calculeaza in functie de salariul realizat si nu cel trecut in contract (nu poti avea carnet de muca, acesta a fost abrogat incepand cu 1.01. 2011).
Daca media realizata pe ultimele 3 luni este tot de 850 lei o sa primesti cca 40 de lei pe zi de concediu. Cat o sa primesti net depinde de numarul zilelor de concediu si situatia ta personala (daca mai ai persoane in intretinere sau nu).
Aici: http://legestart.ro/......-concediu/ ai detalii si exemple de calcul.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de deduceri, depinde de cate persoane ai in intretinerea ta, de cate zile de concediu ai. Fara detalii nu iti poate raspunde nimeni.

| darrio2007 a răspuns:

Ai 16 ani.De cand lucrezi?