| f1r3TiG3R a întrebat:

Câţi lei valorează o bancnotă de cinci sute lei?

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Mi-am facut si eu cont pe ptc sa vad care e faza si la raspuns acolo am trecut"500" si a functionat.

11 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

500 lei sunt 500 lei. Lei Vechi? 500 lei vechi sunt 50 bani actuali( daca vorbim de bancnota aceea verde din mileniul 2. Bancnota de 500 lei noi, de acum, valoreaza 5 milioane, in lei vechi. Daca vrei sa cumperi feline si nu stii cate poti cumpara cu o bancnota, afla ca sunt mai scumpi decat atat, cu banii aia poti sa te duci sa-i vizitezi la Zoo.

| f1r3TiG3R explică (pentru SmokeyEye):

Mai eu nu stiu cui sa ii dau funda, forumul asta nu accepta nici un raspuns, imi spune ca nu am raspuns corect la intrebare.

| SmokeyEye a răspuns (pentru f1r3TiG3R):

Nu raspund la intrebari pentru fundite.Imi place sa ajut lumea, desi intrebarea ta e cam banala, nu stiu daca te-a ajutat cu ceva raspunsul meu. "Ciupercuta intr-un picior, ghici ciuperca ce-i? Ciuperca!"

| f1r3TiG3R explică (pentru SmokeyEye):

Hahaha Funny, eu caut o rezolvare mah ca asta stiam si eu cat valoreaza, da ma bate la cap sa ma inscriu pe un forum si ca intrebare de securitate are asta Cati lei valoreaza o bancnota de 500 lei, am bagat toate raspunsurile de aici si tot ce era posibil sa valoreza bacnotat aia, da imi spune ca ca am raspuns gresit. Forumul e Club Ptc sa il ia naiba de forum.

| SmokeyEye a răspuns (pentru f1r3TiG3R):

Aaaaa. Pai valoreaza 15.000 de puncte premium

| f1r3TiG3R explică (pentru SmokeyEye):

Me too, a mers si la mine tu ai funda.

| SmokeyEye a răspuns (pentru f1r3TiG3R):

Merci :*

| SmokeyEye a răspuns (pentru f1r3TiG3R):

Mi-am facut si eu cont pe ptc sa vad care e faza si la raspuns acolo am trecut"500" si a functionat.

| Aezakmi a răspuns:

Puai ce iti spune cifra 500? logic ca o bancnota de 500 de roni valoreaza 500 de roni/lei, cum era de exemplu daca o bancnota de 500 de lei valora 43 de lei de ex? doamne maturizti-va si punetiv-a putin capul la contributie nu puneti toate intrebarile de copil de 2 ani ca va faceti de ras...

| th3on3 a răspuns:

Cinci milioane (5.000.000)

| f1r3TiG3R explică (pentru th3on3):

Ce dumenzeu are forumul asta, spune ca anul am raspuns corect. Intrebarea era pentru un forum

| th3on3 a răspuns:

De fapt valorau, ca in ziua de azi banii nu mai au nicio valoare laughing