| AndreeaGhiorghita a întrebat:

Ce este mai bine platita o invatatoare sau o educatoare? La inceputul carierei cam cat au salariu? Dar dupa tate calificarile, si studiile, cam care ar fi salariul maxim?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca esti buna si te duci la privat, poti sa cistigi acceptabil. La inceput iei in mina vreo 800 RON sau ceva de genul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambele incep cu minimul pe economie. Salariul maxim nu cred ca trece de 2000 lei, si asta dupa multi ani de munca

| 37alina73 a răspuns:

Pai la inceput din cate stiu in jur de 10 milioane(1000 RON)... dupa toate calificarile in jur de 1500 RON- 2000 RON. Dupa parerea mea e mai usor sa fii educatoare si primesti si salariul cam la fel.Dar depinde si unde esti angajata.De exemplu daca esti din oras si ai cursuri la tara, vei primi un fel de salariu in plus pentru transport.