| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi trebuie sa devin agent de politie adica :ce acte am nevoie, ce medie imi trebuie la purtare, daca se ia in calcul si media din ani de liceusi generala, ce probe dau, daca trebuie sa stiu sa conduc

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Agent de politie adica subofiter, pai in primul rand nu trebuie sa ai cazier, nu cred ca are vreo relevanta media din anii de liceu, cred ca iti trebuie nota la purtare 10 (dar nu stiu sigur). Si dai o proba sportiva si proba teoretica. Si inainte de asta ai examenul medical. Nu trebuie sa ai permis de conducere, asta nu are relevanta.

| marius0766545433 a răspuns:

Tinteste la mai mult decat la un r... t cu sapca. Chiar poti. De ce sa iei marul de pe scaun care si un porc il poate lua, daca poti sa iei marul din pom. Tinteste mult mai sus ca-ti va fi mai bine.

| obyk a răspuns:

Nu stiu exact ce ai nevoie, dar un lucru este sigur, sa citesti bine inainte categoria in care postezi intrebarea

iti urez succes!

sau pentru unii a deveni politist inseamna a te lansa in afaceri?

| zanesiprintese a răspuns:

Http://www.scoalapolitie.ro/ - scoala de subofiteri Vasile Lascar de la Campina.

| banzicarul a răspuns:

Media la purtare trebuie minim 8. Permis de conducere nu trebuie, media din anii de liceu nu conteaza doar media bacului si aceea doar in caz ca ai facut primul punct cu are se intra la examenul teorretic. Si eu dau anul asta la Campina, daca dai si u sa ai bafta.winking