| Malsna a întrebat:

Ce inseamna IBAN la cardul de credit?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acelasi lucru care inseamna si la cardul de debit si anume numarul de identificare a contului la care este atasat cardul respectiv

| Raniaa a răspuns:

Fiecare cont curent are un numar unic de identificare, format din 24 de caractere. Acesta este denumit cod IBAN (International Bank Account Number), el fiind recunoscut la nivel international.

| MuscaluEdy a răspuns:

Numarul de cont care este format din mai multe litere si cifre ca de ex : RO282828BTRL282818...