| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Ce înseamnă sa lucrezi pe resurse umane? Adică unde?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu pe ci la. Este biroul de recrutare din companie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inseamna ca lucrezi in recrutari, sau la evidenta angajatilor.
Comunici locurile vacante, sortezi CV-urile, in unele cazuri iei interviurile celor care vor sa se angajeze.
Daca lucrezi la evidenta lor, le faci fise de protectia muncii, dosare cu copii dupa actele de identificare si cele de studii, adeverinte medicale, etc.
Poate fi confundata cu contabilitatea, insa este vorba de un angajat de la birou, care se ocupa doar de persoanele care sunt sau vor sa devina angajati ai firmei respective.

| Dana2103 a răspuns:

Sa lucrezi in firme de recrutare angajati. Tu faci rost de forta de munca pentru anumiti angajatori.