| Changes a întrebat:

Ce profesie a-ti alege şi de ce?

Răspuns Câştigător
| zeenath a răspuns:

Sunt de profesie medic stomatolog si intentionez sa ma profilez pe criminalistica in cazul in care plec din tara, iar daca cumva prin absurd raman in Romania, cred ca voi face ceva ca sa ajung avocat specializat pe mallpraxis ( avocat impotriva medicului )! ha ha ha

12 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

Busine$$. Libertate absoluta ( in limitele legii si in cazul meu a eticii personale ), creativitate si inovatie la maximum, efect de parghie ( pot sa folosesc timpul si banii altora ) si flexibilitate.

Răspuns utilizator avertizat
| Psihiatra a răspuns:

Criminalista, judecatoare, critic literar, sau translator la ceva firma mai mare tongue unul din acestea.In fiecare saptamana mai vine o idee laughing

| Jadis a răspuns:

Avocat...ca si familia mea. Nu vreau sa-i dezamagesc big grin.

| Jadis a răspuns:

Si pentru ca se castiga foarte mult o. o

| AnnaMariaaa a răspuns:

Medicina, pentru ca m-a pasionat de mica si pentru ca imi place sa ajut lumea.

| Freaky a răspuns:

Medic pediatru.Imi plac copii, si medicina in sine

| dienutzza_5627 a răspuns:

Avocat
Imi place sa lupt pentru adevar si imi place ca aceasta meserie tine cu multa seriozitate.In aceasta meserie cred ca m-as simti cu intr-adevar implinita

| BumtSii a răspuns:

Eu as alege profesia de stewardesa sau avocathappy

Imi plac foarte mult zborurile cu avionul.:X.[chiar daca nu am zburat niciodatalaughing.]

Este si o meserie banoasa. Dar eu cred ca meseria pe care ti-o alegi nu o alegi numai pentru venit.Trebuie si sa-ti placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proprietar pentru ca ai controlul.

| AngelAnime11 a răspuns:

Pai sunt multe nu am hotarat exact :d
-Avocat= sunt de partea dreptatii so-mi place sa apar (doar pe cei nevinovati)
-Politista de teren= De partea legii.tonguehee hee
-Instructor coregraf= iubesc dansultongue
-Scriitoare=ADOR SA CAOMPUN( de fapt asta fiind ca un hobby:d )