| coadadematura a întrebat:

Ce s-ar putea face pentru ca valoarea leului românesc sa creasca față de alte monede, cum ar fi euro? De exemplu, acum 1 euro este aproape 5 lei.
Ce metode sunt ca 1 euro sa devina 4 lei sau mai putin?

15 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Https://www.shtiu.ro/......-7427.html

gasesti aici de ce si ce.

| gabicoo a răspuns:

Alt guvern!

| Vasile2003 a răspuns (pentru gabicoo):

Degeaba se schimbă guvernul, dacă o să vină tot oameni corupți, fără interese în a dezvolta țara

| suntserios a răspuns (pentru gabicoo):

Nu cred ca ai vrea.
In istoria recenta singura data cand leul s-a apreciat consistent a fost in timpul guvernului Ciolos. Si s-a depreciat grav in guvernul Dancila si Ponta

Si cum tu esti prosocialist ar fi naspa sa se schimbe guvernul. Cel putin pentru leu.

| Zuzu1991 a răspuns:

Exista o singura metoda... REALA: cresterea economica

| Alverto a răspuns:

Da. Continua tu cu rasismul exagerat și fără sens și vom ajunge foarte departe, mai departe decât țările vestice, te asigur.

| coadadematura explică (pentru Alverto):

Tiganii ne trag in jos
Oricum ar fi, ne e mai bine fara ei

| coadadematura explică:

Adevarat, toti uram tiganii si nu facem nimic cu ei

| Alverto a răspuns (pentru coadadematura):

Și dacă tu ai fi țigan? Se poate sa fii. De ce? Pentru că nicio nație nu este pură. Poți fi chiar de origini nordice. Ție îți bate inima la fel ca la țigani. Mere stricate sunt peste tot. Crezi că românii nu fura? Câți nu merg in Anglia?

| coadadematura explică (pentru Alverto):

Mai bine ca nu sunt tigan. 80-90% din tigani fura, fac înșelătorii, duc femei la prostitutie, omoara dau in cap. Sunt "gresiti din fabrica". O nație stricata. Rugina României

| Alverto a răspuns (pentru coadadematura):

Tocmai ce ți am spus că sunt șanse să fii tigan, la fel cum sunt șanse să fii olandez de ex. Așa că nu ai cum sa spui că ești român 100%, mai ales fără un test adn

| coadadematura explică (pentru Alverto):

Toate rudele mele sunt de etnie română, dar totusi prin absurd sa zicem ca as fi putin tigan, tot i-as urâ si as fi mandur ca sunt român!

| Alverto a răspuns (pentru coadadematura):

Amuzant că tu nu înțelegi
Ce siguranță ai că ești român? Ai făcut cumva vreun test adn sau altceva? Ai lucuri scrise de sute de ani despre familia ta ce atestă că ești român prin urmașii lor? Așa și eu pot spune că sunt o maimuța

| coadadematura explică:

Aprob❤

| Marius109 a răspuns:

Leul se depreciaza pana ajungem la rupii indiene, deja suntem cu piciorul pe ele.