| anemona01 a întrebat:

Cum as putea aplica la Fonduri europene, care sunt pasii?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Pas 1: Identificarea investitiei:

Realizarea unui business plan
Creionarea strategiei de investitii pe termen lung
Apelarea la o firma de consultanta care poate identifica maiusor posibile surse de finantare
Incadrarea proiectului in unul dintre programele europene definantare conform criteriilor de eligibilitate
Stabilirea valorii totale a proiectului si identificarea sumeicare poate fi obtinuta din fonduri europene
Identificarea structurii finantarii pentru contributia propriede minim 30% din valoarea proiectului: prefinantare acordata deprogram, credit bancar, surse proprii
Contactarea bancilor pentru a vedea care sunt criteriile caretrebuie indeplinite pentru obtinerea creditului

restul, aici:

https://www.zf.ro/......na-4985417