| cristisapunaru a întrebat:

Cum imi pot promova afacerea pe internet? Doresc sa imi cresc vanzarile pe internet si am nevoie de o metoda cat mai buna!

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut Cristi

Depinde mult de firma si de domeniul de activitate, unele se preteaza la vanzarea pe internet, altele nu.
Inscrierea in directoare si cataloage e zero, cand a fost ultima oara cand ai intrat int-run catalog online sa cauti firme? Lumea cauta pe Google.
in primul rand iti trebuie un site curat, o oferta competitiva, plus promovare.
In functie de domeniu si de concurenta, promovarea poate fi aproape gratis sau nerentabil de scumpa.
Nu exista o reteta minune, totul tine de domeniu si de buget.
Multa bafta

P.S. Daca mai ai intrebari mai am raspunsuri, dar pe date mai concrete

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inveti SEO si faci seo pe site ul respectiv. De asemenea poti cumpara publicitate la google.

Răspuns utilizator avertizat