| stefancarlig a întrebat:

Cum pot sa fac bani pe net sigur fara sa muncesc prea mult si sa fie si un mic castig. vreau cat de repede sa ma apuc. vreau doar metode sigure

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Nu exista nicio metoda prin care sa faci bani fara sa muncesti. Exista multe site-uri in care esti platit sa faci anumite lucruri, gen sa vizionezi o reclama, sa completezi un formular sau sa descarci o aplicatie. Multe dintre ele pot sa-ti aduca un minim de castig intr-o luna, doua sau trei. Marea problema este ca multe dintre aceste servicii nu sunt disponibile pentru Romania.

Ai putea sa incepi sa-ti pui la punct un canal de Youtube. Este o sursa foarte buna de bani in ziua de astazi. Sistemul este unul nu foarte complex dar destul de complicat, daca ma intelegi. Banii ii primesti in functie de vizualizarile pe care le ai la video-urile de pe canalul tau. Vizualizarile le faci prin continut original, si eventual sa-ti alegi o ramura care nu este exploatata la momentul de fata in Romania, cam greu, tine de originalitate dar aici ai de depus foarte multa munca pana sa ajungi la primul dolar.

Ar mai fi site-urile gen freelancer.com. Acolo conteaza foarte mult sa te pricepi la ceva anume, fie la scris, fie la traduceri fie la editare grafica, cunostinte Photoshop, Illustrator etc. Dar si aici e nevoie de foarte multa munca si probabil primele 2-3 luni vei munci pe gratis.

O metoda mai usoara ar fi sa incepi sa vinzi lucruri pe internet. OLX.ro ofera suportul necesar si mai ales traficul necesar pentru a vinde aproape orice intr-un timp relativ scurt. Fa o analiza proprie, vezi ce se vinde, ce nu se vine si axeaza-te pe ce se cere.
Daca nu vrei sa te imbogatesti ci sa vinzi si tu ceva sa-ti faci un ban de buzunar as pute asa-ti spun, orienteaza-te spre accesorii pentru telefoane, gen huse, folii, bumpere, carcase etc. Cauta site-uri din China, unde cumperi la pret de $3 si aici vinzi la $10 - $15. La inceput o mare parte din bani o sa-i investesti in viitoarea marfa dar inceputul este important, odata ce-ti faci niste clienti si trafic in "magazinul" tau virtual o sa obtii profit.

Dar acum, daca tu crezi ca exista metode de a face bani fara munca sau fara un anumit risc, te inseli.

3 răspunsuri:
| MARIO_9577 a răspuns:

Te ajut eu vrei sa lucrezi acasa la tine poti face diferite obiecte din ipsos cati ani ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si sigur si fara munca si online si sa iesi in castig si lasa ma sa ghicesc... nici vreo calificare speciala nu ai

| 10NUT10 a răspuns:

Singura metoda: Videochat happy
Pacat ca esti baiat, alta metoda nu existawinking