| AdyHytPower a întrebat:

Cum se face o simulare in afaceri? pentru un produs oare(cel mai bun raspuns primeste fundita)

Răspuns Câştigător
| gyna201 a răspuns:

Simularea unor probleme de afaceri 1. Introducere 2. Determinarea prin simulare a mărimii comenzii de aprovizionare 3 Simularea unor produse perisabile cu cerere probabilistă 4. Determinarea prin simulare a venitului net actualizat
în cazul realizării unui nou automobil 5 Analiza evoluţiei pe piaţă a unor produse concurenţiale
în cazul apariţiei de noi competitori