| imihaistoian a întrebat:

Cum te poate prosti o banca... la ce trebuie sa fii atent?

5 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Nu ai la ce sa fi atent pentru ca tot ceea ce fac e in interesul lor... cel mai bine e sa iei contact cu ele cat mai putin posibil si doar daca este necesar (exceptie cardul de debit pe care primesti salariu)

| pcris a răspuns:

Daca te imprumuti pentru bunuri de consum (electronice, masini, si alte ciurciuvele efemere atunci este din start cea mai mare prostie. Poate doar daca te imprumuti pentru a porni o afacere sigura din care vei scoate profit bun rapid si care sa depaseasca mult pretentiile nesatioase de profit ale bancilor, ar merita asa ceva. :?

| Alyceee a răspuns:

Eu nu merg pe principiul ca o banca e facuta "sa te prosteasca". Bancile nu-ti baga mana in buzunar, iar informatiile privind serviciile pe care le ceri, primesti tot timpul, cu lux de amanunte, de la cei pusi la relatii cu publicul, iar contractele, la fel, au tot scris in ele...
Sincer, de cele mai multe ori "prostitul" e doar neatentia clientului... daca vorbim de banci gen BCR, BRD, etc, si nu fantome.

| D3X73R a răspuns:

Pai intreaba prieteni care au facut un imprumut si vezi cum s-au comportat cu el... daca i-au crescut ratele in exces, de obicei iti pun o rata convenabila si dupa aia incept sa aduge

| BebeCroc a răspuns:

In orice contract cu banca ei castiga tu pierzi. Ca sa nu pierzi mult, trebuie sa iti faci un calcul cati bani platesti bancii si cati economisesti luandu-ti un credit de la ei (daca e cazul...).