| Mirris a întrebat:

Daca am contract de munca pe perioada determinata pot deveni membru CAR?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti deveni membru cotizant, DAR imprumut poti lua DOAR pe o perioada de rambursare mai mica decat perioada contractuala de munca.
Daca nu iei imprumut, poti iesi oricand din CAR si sa primesti inapoi doldul tau de depunere.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde pe ce termen! Daca este de cateva luni sau pana intr-un an, nu. Dar daca este pe 3 ani sau pe 5 ani, atunci se poate.

| Mirris explică (pentru Violleta2022):

Contractul este de un an, insa se va reînnoi.