| anonim_4396 a întrebat:

Dacă închiriezi un apartament cu 150 euro și faci contract la Anaf, cât îți ia ca impozit? Cât din suma rămâne proprietarului de apartament? Lunar ..sau anual. De exemplu în 12luni as incasa 1. 800euro de la chiriași, dar ca să fie totul legal și declarat, cu cât ai mai rămâne? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca platesti doar impozit, atunci vei ramane cu cca. 1600 euro.
Daca platesti si asigurarile (sanatate, pensii), atunci vei ramane intr-un an cu cca 1000 euro.