| TheMoon15 a întrebat:

Hei! S-ar putea sa am nevoie sa merg la banca transilvania si sa fac un tranfer bancar de 400 de lei,cash. (nu am card)
Cum se procedeaza? Nu am mai trimis nicidodata banii asa.
Adica da,am nevoie de datele contului, dar trebuie sa dau bani in plus, ca un fel de taxa, direct bancii?
Si daca da, cat ar fi aceasta?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dai buletinul, IBAN-ul (contul) și numele persoanei căreia îi trimiți, apoi completezi un formular cu ceva date, pentru că nu ești client BT.
Nu se percepe comision la ei, din câte știu.

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Din ce știu eu au un bancomat special la BT de unde poți face asta și este fără comision dacă contul în care trimiți banii este tot un cont BT.