| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU

care este adaosul comercial la restaurante in Romania, stiu ca difera in functie de zone si de calitatea pe care o oferi, dar vreau sa stiu un procent orientativ... cat poate sa fie adaosul comercial pentru o portie de cartofi prajiti si aripioare de pui.

2. dar la un food truck care vinde placinte spre exemplu... sau inghetata ( nu am auzit pe nimeni din domeniu care sa spuna cat de mult au adaosul comercial )? ORIENTATIV.

multumesc

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Am avut prietena ce tinea contabilitatea
400% in general la restaurante.

La optică medicala 2000%

La sisteme de securitate minim 400%

La ferma de proci 200%