| AnduMaria1984 a întrebat:

Stiu ca e o intrebare cam stupida,dar cum as putea sa fac rost de bani? Sunt minora,si am nevoie, ca sa imi platesc niste cursuri de chitara -_- ce ar trebii sa fac ca sa castig niste bani?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca ai peste 16 ani, se poate sa lucrezi, impartit pliante, agent avon, vanzatoare la o ghereta sau altceva de genul.

| neutrino a răspuns:

Negociaza-ti notele scolare cu parintii.

| Dismally a răspuns:

Vinde unele lucruri pe care nu le mai folosesti, mai cere de la parinti/bunici. Cam acestea sunt optiunile la varsta ta.

| 愛日本 a răspuns:

Poti sa lucrezi la un restaurant cu jumatate de norma, sau sa dai pliante pe strada...dar nu prea se castiga nu stiu ce din pliante.Sau poti incerca la un magazin, cu marfuri.

| Mania1987 a răspuns:

Eu iti dau cea mai usoara solutie:
Daca ai timp cateva ore sa postezi un link pe cateva zeci de forumuri poti castiga linistit intre 1si 10 euro pe zi (sau poate mai mult) cu http://xly.us/HABG9
Se castiga din afiliere: la fiecare 10 utilizatori adusi ai 1Euro.
Utilizatorii trebuie sa fie activi si evident reali :)
Postezi link-ul tau de afiliat pe cateva forumuri sau alte site-uri si apoi astepti sa iti vina banii. Platile se fac in orice zi a lunii la minim 10 euro stransi.
Succes!

| tundemihaly a răspuns:

Ca reprezentant Avon poti sa castigi bani foarte usor. Eu sunt reprezentant Avon de 4 ani si din aceasta bani am platit scoala de sofer, excursuriile de vara, am cumparat telefonul ect.

Eu arat brosuriile pentru prietenii, in scoala si dau si pentru mama mea. Dintr-o brosura castig 100-150 de lei, depinde de catalog, dar cand am avut nevoie de mai multi bani pentru scoala de sofer, si am ocupat serios cu Avon am castigat dintr-o brosura si chiar 500 de lei.

Toate depinde de tine. Cea mai buna este ca nu ai un program fix. Arati brosura cand intalnesti cu prietenii, cand esti in scoala - si daca cineva invita la o cafea nu trebuie sa spui ca acum nu pot veni pentru ca trebuie sa merg la munca.
Daca esti interesata trimite-mi un mesaj. Eu pot sa ofer o brosura, povestesc despre discounturiile, cadouriile... Si daca dupa aia nu vrei sa devin reprezentant avon, nu e nicio problema. Adresa de email: mtunde7@yahoo.com
sau gasesti si pe facebook: https://www.facebook.com/tunde.mihaly.77

| Trc_Cdr_1995 a răspuns:

Cea mai noua oferta de lucru! Foarte multi oameni s-au convins de seriozitatea noastra! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul "Info" la adresa de email: viorel_9555@yahoo.com