| claudiosuraj1 a întrebat:

Hey TPU,as vrea sami spuneti cum sa fac bani real pe google adsense, sau daca stiti alte situri de genul acesta sau prin care as putea face bani reali. funda.laughing

Răspuns Câştigător
| AndreiCP a răspuns:

Sunt multe modalitati de a face bani pe net, si chestii serioase, principalele sunt acele site-uri care te platesc pentru click-uri (un procentaj foarte mic in jur de 0.05 pe click/reclama, imi scapa acum, nu iti pot da un exemplu concludent) dar cele mai profitabile sunt cele de gen PPD sau PPI adica : 1. PPD - pay per download, ce inseamna; site-urile de genu de platesc pentru fiecare download obtinut pe linkul unic oferit de ei care promoveaza produsele lor (de obicei promovezi aceste produse mascandu-le cu alte non-pay, fara plata) exemplu de site www. dreamcash.org. 2. PPI, pay per install, metoda care am folosit-o si eu o perioada lunga de timp, ce inseamna; pay per install, platit pentru fiecare install din link-ul uni ca promovare a produselor exemplu de site www.perinstallbucks.com. Daca explicatile mele nu te-au lamurit indeajuns iti recomand sa intri http://www.clubptc.net/, site-ul asta este despre tot ce tine de banii facuti pe net. Bafta si spor!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei bani prin adsense iti faci un site/blog/forum ce vrei tu, respecti zecile de reguli impuse de adsense, te pui pe invatat SEO la modul cel mai serios si dupa cateva luni de munca te poti inscrie la adsense si pe urma muncesti si mai mult sa strangi macar 500-600 vizite unice pe zi pentru 20-40$ pe luna.

Spor la munca