Întrebare recomandată | SinonZul a întrebat:

La ce banca ar fi cel mai potrivit sa imi fac un card dintre BRD, BCR si Raifaissen Bank? si un argument pentru ca "aia" si de "aia".

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt la fel. Ideea este ca BT are comisioane mai mici si mai putine.
Nu are comision administrare cont, comision de retragere si singurul comision este cel de interogare sold 30 bani. Internet bancking 1 leu pe luna si SMS Alert 5 lei pe luna.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banca Transilvania. Are cele mai putine comisioane. Eu am la Raiffeisen si la Transilvania. Astia de la Raiffeisen sunt niste nenorociti!

| SinonZul explică (pentru Salontanul):

Imi poti spune care dintre acestea are un suport mai bun?

| Salontanul a răspuns (pentru SinonZul):

Sunt la fel. Ideea este ca BT are comisioane mai mici si mai putine.
Nu are comision administrare cont, comision de retragere si singurul comision este cel de interogare sold 30 bani. Internet bancking 1 leu pe luna si SMS Alert 5 lei pe luna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ing are cele mai ok comisionane, orice ai face evita BRD are cele mai nesimtite comisioane dintre toti

| User2 a răspuns:

Dintre acestea brd datorita comisionului.

| SilviaStefan a răspuns:

Bcr

| Kiwibv a răspuns:

Student : Raiffeisen

Angajat : BT

Raiffeisen pentru comisioane mici, aplicatie smartmobile, acele dracii de aparate cu care iti verifici soldu de acasa si faci transferuri, servicii disponibile si pe site-ul lor de asemenea.

Dupa ce treci de 26 de ani... reziliezi orice colaborare cu Raiffeisen si te muti la BT

I: De ce BT?
R: Comisioane putin si mici big grin

| Guccif3r a răspuns:

Exista o intrebare foarte asemanatoare la care am dat acelasi raspuns evident... Eu personal am un card la Raiffeisen Bank si sunt foarte multumit, ai o varietate de optiuni mai ales daca detii un smart phone, de asemenea taxele sunt relativ mici, 2 lei pe luna si 10 lei pe an happy