| LaTulipeNoire a întrebat:

Neridicare colet posta romana! Buna seara, am si eu o neclaritate: daca o persoana nu se duce si ridica coletul trimis de catre cineva, aceea persoana careia i-a fost trimis coletul, primeste penalizare ceva in bani? Depozitare ceva? Sau doar cel care a trimis? Stiu ca daca timp de 10 zile nu s-a ridicat coletul, atunci face retur dar nu stiu daca cel care nu l-a ridicat este taxat cu ceva! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| secret_2599 a răspuns:

Eu fac de ceva timp ramburs, schimb de colete, vanzare/cumparari cu majoritatea firmelor de transport din Romania printre care si Posta Romana. In cazul in care destinatarul nu a ridicat coletul atunci transportul va fi platit de cel care a trimis pachetul. Daca Destinatarul nu ridica coletul nu este sanctionat cu nimic. "Sa o luam logic daca mie imi vine pe cap sa ii trimit la unu un pachet(doar ca sa ii fac rau), iti dai seama cati bani ar trebui sa ii vina penalizare).> Funda?big grin