| Diagonaladog a întrebat:

Pentru a accesa fonduri europene nerambursabile in agricultura, trebuie ca tu sa ai domiciliul in localitatea unde se afla terenul si sa renunti la locul de munca?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa ai firma deja facuta, sa detii pamantul sis a renunti la servici, ca nu ai cum demonstra ca investitia pentru care aplici, o primesti de flori de mar, tu in loc sa te ocupi de terenul ala, mergi la servici.
Asta este chestie de bun simt pana la urma. Cum dovedesti ca vrei investitie si vrei sa te ocupi de ea, daca tu ai servici si nu-ti pasa, nu crezi ca din start te vor refuza pentru motivul asta?