| oana_7885 a întrebat:

Pot sa fac facultatea de Finante-Banci de la profilul Stiinte Sociale? Vreau cat mai multe detalii.

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

In conditiile actuale de admitere poti, pentru ca se ia in calcul doar media de la bacalaureat la selectie.
Daca esti in clasele mici 9-10, nu se stie ce schimbari pot aparea: daca se introduce examen de admitere? Depinde ce probe ar putea fi. Daca e economie, e ok, o inveti. Dar daca e matematica? Matematica facuta la stiinte sociale e un obiect " la diverse".
Repet, daca dai acum bac-ul nu e nici o restrictie. Insa crezi ca ti se potriveste personalitatii tale?

1 răspuns:
| iron2man a răspuns:

Ce detalii vrei? ai 14 ani si vrei de pe acum sa dai la facultate?