| dudu_4306 a întrebat:

Pot sa imi deschid un cont bancar daca am doar 16 ani?

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Avand varsta aceasta nu poti sa faci cont bancar.

nony
| nony a răspuns:

Ai ¨primit¨ si tu bani din America si nu stii cum sa-i scoti.Nebunuleee.batting eyelashes.Lasa draq dolarei ca puscaria ta nu face nimeni.treaba ta.

| optimista_5827 a răspuns:

Trimite sau primi?
daca tu ai castigat...de ce trebuie sa trimititu?
vezi sa nu fie excrocherie.

| dudu_4306 explică:

Nony, las ca nu fac eu puscarie, am castigat la un concurs si asta e modalitatea prin care pot trimite banii.

| ancalazar a răspuns:

Din cate stiu eu iti poti deschide un cont bancar din momentul in care ai buletin...

| Criiss16 a răspuns:

Din cate stiu eu da, dar nu poti sa scoti nimic de pe el pana cand ai 18 ani.happy

| SpikE a răspuns:

Pai intreaba la banca, eu unul cred ca ai voie odata ce ai buletin...

| M_9600 a răspuns:

Da, poti. Exista banci unde se pot deschide conturi pentru minori. Iti recomand Banca Transilvania, deoarece are conditii mai avantajoase fata de alte banci: reduceri 10% pentru carti in anumite locatii, asigurare medicala gratuita, se poate plati pe internet, nu se percepe alt comision in afara de o taxa de 2.5 RON pe an.