| ipariloti a întrebat:

Pot sa scot bani de pe card din Grecia in Romania?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este Visa sau MasterCard, da!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal
incearca raifaisen bank
sau incearca WESTERN UNION

daca ai card visa master card sau american express nu conteaza ce banca folosesti

| blackfox a răspuns:

Din cate stiu se poate.Dar ii scoti in RON si la cursul valutar al bancii iar aici se cam pierde (comparativ cu casele de schimb).Dar ca sa fi mai sigur pune o intrebare la banca unde ai cont, poti sa si suni la banca nu e neaparat sa te deplasezi-ceri doar o informatie.

| NimicSuspect a răspuns:

Atâta timp cât bancomatul în care introduci cardul are sigla de pe cardul tău (Master Card, Maestro, Visa, Visa Electron, etc), poţi să scoţi liniştit, indiferent din ce ţară ai cardul. O să ţi se retragă, cel mai probabil, un comision de conversie valutară, plus comisionul băncii pentru astfel de tranzacţii.