| Reddfox a întrebat:

Pot schimba un card maestro in unul visa? Adica sa-l dau pe cel maestro în locul unuia Visa.

Răspuns Câştigător
| REMiXDJ a răspuns:

Nu poti schimba cardurile asa cu spui si cum crezi tu la banca.Procedura e asa: te duci la banca si ceri inchidera de cont + card MAESTRO si in acelasi timp ceri deschiderea unui cont nou cu card VISA international atasat la cont, cere ca acest card nou VISA sa aiba cont in lei si in euro sau dolari depinde unde faci plati mai des pe net cu euro/sau dolari si cardul tau sa aiba si serviciul de alerte SMS activat ca sa stii cand promesti bani in cont sau cand se retrag bani din cont - primesti pe telefonul mobil sms de informare.Asta este precedura.Banca daca ai bani in contul cardului MAESTRO iti va transfera automat fara comision banii in contul de VISA card.Cardul VISA al vei primi in 7 - 10 zile maxim.Alte informatii sau cereri daca ai le poti discuta cu oficiantul bancar.O zi buna sa ai.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!
Cardurile nu sunt cartonase de jucat cu ele, sunt documente legale emise de banci, legate de un cont personal sau o linie de credit bancara.
Copii nu au dreptul la CREDIT CARDURI, pentru ca sunt emise doar ca imbrumuturi banacre, celor care au peste 18 ani si fac dovada ca au loc de munca de minim 12 luni, cu venit regular.

| Reddfox explică (pentru Violleta2022):

Eu am inteles ca daca ai buletin, si te prezinti cu un parinte la banca, poti sa iti faci un card.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Reddfox):

Da, poti sa-ti faci un CRAD DE DEBIT, nu un card de credit.
cardul de debit este legat de contul tau bancar, unde iti intra alocatia si cu el poti platii orice vrei, dar numai cat ai in cont.

Credit cardul nu se da copiilor si nici adultilor care nu au servici, ca este imprumut bancar sis e da in conditii speciale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, un card nu se schimbă așa, unul cu altul.

| doctorandus a răspuns:

Nu sunt acelasi lucru, deci probabil iti va trebui alt contract sau alt pachet bancar.

| Reddfox explică (pentru doctorandus):

Dar pot sa scap de acel card, având în vedere ca pe el întra doar alocația mea?

| Rd79 a răspuns:

T epoti duce la banca si le spui ca vrei sa faci asta. Nu vad de ce nu s-ar putea. E card de credit sau debit?