| Cristi3000 a întrebat:

Sall TPU,doresc de anul acesta sa ma inscriu la facultate, dar problema e ca am rate la banca. Oare le pot "ingheta" pe timpul facultati?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal nu se poate.
In schimb ai putea trata cu banca pentru transformarea actualului credit in credit pentru studii si la acesta rambursarea incepe dupa terminarea facultatii.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Banca nu are nicio treaba cu facultatea, cum nici facultatea nu are nicio treaba cu banca.
Raspunsul este ca nu nu poti, nu ii intereseaza pe ei ca faci tu facultate, pe ei ii intereseaza doar sa platesti ratele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio legatura banca cu facultatea

| neutrino a răspuns:

Nu, iar la facultate trebuie sa intri la buget...