| George_M_Alberto_1999 a întrebat:

Salut, am 16 ani si am nevoie urgenta de un card de credit, cum pot sa îmi fac unul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine un card de credit, de la 16 ani, doar daca esti salariat. Daca esti elev poti obtine doar card de debit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Card de credit la 16 ani nu poti, in schimb poti merge cu un parinte la banca sa iti faci un card de debit

| PedoBarbie a răspuns:

Nu poți.

| RareşTPUro a răspuns:

Inca nu poti beneficia de card de credit. Varsta trebuie sa fie de 18 ani. Dar poti sa iti faci un card bancar cu ajutorul unui parinte (mama sau tatal tau, nu conteaza) sa ti-l dea tie cand ai nevoie.