| canazar94 a întrebat:

Salut,am gasit un spatiu public si vreau sa il inchiriez,e un restaurant,acum e inchis,ce acte imi trebuie si ce trebuie sa fac pentru a-l putea deschide,vreau sa mi spuna cineva care stie sigur, va rog!

Răspuns Câştigător
| Marius_Spataru_1985 a răspuns:

Pai, in domeniul gastronomiei ai o gramada, si in primul rand trebuie sa iti faci firma. ulterior sa faci contracte cu furnizori, bucataria trebuie sa indeplineasca niste conditii... e destul de riscant depinde de locatie. poate e un pariu bun. mai ales ca esti tanar poate primesti si ajutorul de la uniune pentru tinerii interprinzatori.