| laptecucereale22 a întrebat:

Salut am niste întrebări. Daca salariul minim pe economie net e 2079 lei, tichetele de masa intra tot in suma de 2079 sau se adauga in plus pe langa salariul de 2079? Daca tichetul de masa pe zi este de 40 lei, daca lucrezi part time e tot 40 sau mai putin?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tichetele sunt extra pe langa salariu

| Madaxo97 a răspuns:

Tichetele sunt in plus față de cei 2079 cat e salariul minim. Daca lucrezi part time cate 4 ore pe zi ar trebui sa iei un tichet la 2 zile. Sau un tichet pe zi la program normal de 8 ore

| crowleydark a răspuns:

Salut! Tichetele de masă sunt separate de salariul net. Tichetul de masă se oferă doar dacă muncești 8 ore pe zi. Dacă îți iei concediu de odihnă pe toată ziua sau pe jumătate de zi, nu vei primi tichet de masă pentru acea zi. De altfel, nu se primesc tichete de masă nici pentru zilele libere de la stat. Și mai ține cont de faptul că impozitele pe sumă aferentă tichetelor de masă se scad din salariul net.