| Vectra1 a întrebat:

Ce salariu are la inceput un subofiter(politie) si pana la cat ar putea creste?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Agentul de politie (e echivalentul subofiterilor dar nu este subofiter pentru ca nu mai au grade militare ci grade de functie) incepator are (de anul acesta) 1776 lei salariul de functie. La el se mai aduga 32 lei/zi norma de hrana, bani de echipament, decontarea daca sta in chirie si alte sporuri depinzand de functia indeplinita. Un prieten care a iesit anul trecut la pensie a iesit (agent fiind) cu circa 3800 lei. Aia inseamna maxim 80% din salariu. Iti dai seama ca sunt salarii mari si multe alte avantaje?