| NonZarek a întrebat:

Cred ca ați văzut și voi reclama pe yt cu food panda unde zice ca ai transportul gratuit la orice. Cum le iese lor profit din asta dacă transportul e gratis?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ei castiga procent din comanda din contractul cu restaurantul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au încheiate contracte cu restaurantele/magazinele respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu știi ca Food Panda cere restaurantelor un procent de 38% comision din fiecare comanda expediata?

| Balalau95 a răspuns:

15lei un burger, hai sa ii dam, cu multa exagerare, dimensiunea de "mediu", cu 15lei la Mac imi iau unul de aproape 2 ori mai mare
food panda e scump cu spume, iar la orice comanda prin foodpanda restaurantul plateste comision, pe care il ia de la tine

in plus NU la toate e transportul gratuit, trebuie sa selectezi ca promotie "transport gratuit"

| movi a răspuns:

Nu e transport gratuit la orice, depinde de restaurant cat platesti si de contractele incheiate de restaurante cu food panda.