| Invest80 a întrebat:

Salut.Cu un buget de 10000 de pounds pot deschide o shaormarie cu aprobari si tot ce este nevoie?

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred, ca-s foarte putini bani.
Doar daca ai deja locatia ta si nu platesti chirie, atunci este posibil.

| Invest80 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns Violeta.Ai o afacere similara? Sa ai o zi frumoasa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| relian a răspuns:

Depinde unde anume faci, in ce oras, in ce zona a acelui oras etc. Trebuie sa afli daca se cauta asa ceva unde vrei tu sa faci chestia asta.
De facut poti face multe, problema e cand vinzi, trebuie sa ai cui, trebuie sa ai clientela cit de cit.
Cu banii aia poti, mai ales daca inchiriezi ceva, restul acte nu costa asa de mult.
Mai mult trebuie sa ai sa cumperi materiale si sa platesti pentru inceput angajati daca ai asa ceva.
Ce conteaza f mult este calitatea produselor ce urmeaza sa le faci, daca esti profesionist, bun la asa ceva, o sa faci bani, dar nu te astepta asa peste noapte.
La inceput o sa fie mai greu, dar daca calitatea produsului e ste mai buna ca in alte parte, daca servirera este la fel de calitate, vin multi acolo, o sa faci clienti repede.

Sa faci ceva in ziua de astazi cand mai peste tot is de toate, asta e cel mai buna cale, sa faci ceva mai de calitate decat restul, chair daca obtii mai putini bani, o sa mentii afacerea pe termen lung.

| Invest80 explică (pentru relian):

Multumesc frumos pentru raspuns.

| ReddY25 a răspuns:

Daa

| anonim3248 a răspuns:

Costă mai mult o afacere care merge.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Regula e să scoți banii în maxim 5 ani.

| Invest80 explică (pentru anonim3248):

Multumesc frumos.

| Invest80 explică (pentru anonim3248):

Ai un nr de tel?

| Invest80 explică (pentru anonim3248):

Iti las numarul meu si vorbim separat nu aici.

| anonim3248 a răspuns (pentru Invest80):

Mai bine cauți și cumperi o afacere.

| Invest80 explică (pentru anonim3248):

OK.Bine tintit.

| DomnulPoliticos a răspuns:

Ce naibii înseamnă pounds? Ai uitat romana?

| Invest80 explică (pentru DomnulPoliticos):

Daca esti bolovan prost nu te baga in seama cu mine. Pounds sunt lire sterline englezesti.Nu mai imi raspunde. Nu imi trebuie raspuns de la tine.

| Invest80 explică:

Lucrez in UK de vreo 4 ani si cv.Mi am strans o suma de bani, separat, 10000 de pounds in acest moment pentru a deschide un business. Eu va multumesc la toti pentru raspunsuri. Am inteles de la cineva care a raspuns ca sunt putini bani. Sint aproape 60.000.ron.Intrbarea mea a fost clara. Cu acest buget pot deschide o shaormarie si ma refer la tot. Inchiriat spatiu, cumparare aparate shaormarie si doi angajati.Astept raspuns doar de la cei care au afaceri si stiu despre ce este vb.Va multumesc frumos.

| anonim3248 a răspuns (pentru Invest80):

Nu poți face o afacere numai cu 12.000 de euro.

| Invest80 explică:

Multumesc pentru raspuns Violeta.Ai o afacere similara?

| Invest80 explică:

Va multumesc frumos la toti pentru raspunsuri.Nu am zis 10000 euro, am zis 10000 pounds.Mai pot veni cu alti 5000 pounds.Intrebarea a fost ca sa imi dau seama de alternative.

| Invest80 explică:

Nu am timp de tine. Tu esti cel mai tare! Acum ca sti, nu imi mai scrie.Cauta alta persoana.

| hello990 a răspuns:

Mda depinde