| MatteoZI8 a întrebat:

Salut! Daca aleg sa-mi deschid un fast-food, de unde imi fac rost de furnizori?(de carne, legume, si alte produse) Din pacate pe internet nu gasesc multe informatii concrete.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cam de unde vrei. Selgros de exemplu livrează produse de genul, pentru firme, în toată țara. Cred că și Metro. Plus societățile ce dețin abatoare.
Poti să cumperi și de la Kaufland, iar la ieșire din magazin îți faci factură pe firmă, la ghișeul de informații.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti cauti singur prin imprejurimi, mergand la magazinele care vand carnuri, ori la abatoare, la gradinile si serele din orasul tau.

Cand apelezi la latii ajungi sa le platesti comisionae mari, dar daca cauti singur, direct producatorul, poti scoate preturi foarte bune.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Există site Pagini Aurii unde sunt înregistrate toate firmele din tara. Cauți în zona ta. Sunt și depozite care aprovizionează magazinele din localitatea ta. Nu e greu să găsești.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Există site Pagini Aurii unde sunt înregistrate toate firmele din tara. Cauți în zona ta. Sunt și depozite care aprovizionează magazinele din localitatea ta. Nu e greu să găsești. Vorbește cu ei când aduc marfa și îți vor da informații.

| blackann a răspuns:

Pai de unde vrei tu. Cauti, contactezi si poate te asociezi.