| stefanfanu a întrebat:

Salut. Daca trimit un colet in tara cu DPD returul la ei se plateste de asemenea?

2 răspunsuri:
| Konstantinos99 a răspuns:

Daca esti persoana fizica da, daca comanzi din contul unei firme, returul il platesti doar in cazul in care chiar se returneaza, la persoana fizica platesti in prealabil returul intrucat se considera ca daca coletul este returnat, e posibil ca si tu sa refuzi coletul si implicit taxa de retur, iar ei inregistreaza pierderi ramanand cu un colet in stoc, si nu fac secial secret unboxing HAHAH

| Cherciumihai a răspuns:

Din câte știu, returul unui colet trimis cu DPD în țară poate implica costuri suplimentare. Recomand să verifici termenii și condițiile DPD sau să contactezi direct compania pentru a obține informații precise despre costurile de retur.