| Gamingx61 a întrebat:

M-am mutat de acasa pentru ca mi-am gasit un job in Brasov, dar as avea nevoie de un calculator si vreau sa imi cumpar unul in rate, dar intrebarea mea este daca il pot cumpara in rate daca nu am vechime la locul de munca. Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AwanderingLove a răspuns:

Poti prin card avantaj care ti-l faci la banca credit europe bank, doar cu buletinul. Exista o conditie... trebuie sa fi angajat de minim 3 luni. Cardul acesta iti da cam de 2, 7 ori salariul pe care il aia. Poti sa iei si mobila prin card avantaj si este fara dobanda. Dobanda intervine atunci cand ei iti dau un termen de vrei 10 zile sa achiti rata in luna respectiva si daca nu te incadrezi in alea 10 zile de abia atunci ai dobanda. Multa bafta!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un imprumut bancar, sau cumparat in rate, iti trebuie adeverinta de la locul de munca si minim 6 luni lucrate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea bancilor cer minim 3 sau 6 luni vechime pentru un credit

| ee a răspuns:

Olx cu 200-400 lei.

| MAIA18 a răspuns:

Nu poți. Trebuie să ai vechime maxim un an.Am încercat și eu să îmi iau TV in rate și nu s-a putut!