| Sergiu3210 a întrebat:

Salut, mereu m-am gandit daca as copia ideea de afacere a unui om care a reusit si sa o fac in alta tara, de exemplu, o cunostina are o afacere unde face curatenie in casa la oameni in uk si ii merge foarte bine si ma gandeam daca nu ar merge sa copiez afacerea dar in alta tara, in suedia de exemplu. (Nu ma refer neaparat la afacerea asta ci la orice alt tip de afacere care a reusit)

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sunt multe afaceri care sunt la fel in toata lumea, asa cum ai dat exemplu curatenia in case sau agentii de turism online sau un spatiu inchiriat si multe altele care merg bine. Incearca, studiaza piata din Suedia si daca nu incerci, nu ai de unde stii. Succes!

| johnnny123 a răspuns:

Succesul unei afaceri depinde în cea mai mare parte de execuție, nu de idee. Iar execuția nu prea ai cum să o copiezi.

În plus, crezi că în Suedia nu s-a mai gândit nimeni până acum să ofere servicii de curățenie la domiciliu?