| anonim_4396 a întrebat:

acum cate va zile am auzit pe cineva ca vb de bitcoin ca face pc lui toata treaba am inteles ca i poti minera fara sa investesti nimic vreau sa stiu daca e adevarat toata treaba asta ca poti sa minezi si faci bani fara sa investesti nimic daca e adevarat stie careva un site unde pot face si eu? plus as dori si dovada ca se plateste si daca se poate si cum pot sa fac din bitcoin in bani euro sau ron casa pot sa i retrag bani stie care va ma ajuta si pe mine careva va rog frumos?

2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Ce spui tu acolo am vazut si eu, dar nu pe internetul normal ci pe DeepWeb. Era un site care facea treaba asta si era real chiar faceai bani se faceau si sume mari de ordinul zecilor de mii de euro, dar in momentul de fata nu stiu daca mai exista. In plus ca sa faci bani trebuia sa tii PC-UL aprins foarte mult timp pe acel site si uneori ramaneai chiar fara el deoarece site-ul iti storcea la propiul procesorul si placa video. Ca sa faci bani aveai nevoie de un pc puternic si aveai si sansa sa-l strici.

| grandebgd a răspuns:

Exista pe deepWeb. dar este riscant sa intri acolo si mai ales sa faci si bani pentru ca calculatorul va avea de suferit si plus de asta e posibil sa ei virusi din prima daca intri pe DeepWeb. si nu ai antivirus.