| jackpot9 a întrebat:

Salut, TpU am 16 ani si ma gandesc de 3 luni sa deschid la 18 ani o afacere deoarece parintii mei au strans in banca 50.000 de lei la care voi avea acces dupa majorat. Insa nu imi vin idei de afaceri la suma aceasta si v-as ruga frumos daca imi puteti recomanda ceva.
Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| ALEXICAmarketing a răspuns:

Trebuie sa te gandesti foarte bine, sa cercetezi mult (poate si 1-2 ani).Se duc foarte repede bani daca nu gasesti o afacere profitabila (trebuie sa gasesti ceva in care sa ai venituri mai mari fata de cheltuieli). Daca cineva stie o afacere profitabila nu o sa iti zica tie laughing

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai idee despre ce afacere ai vrea sa incepi, e clar ca nu ai habar de asa ceva. Si vei pierde acei bani in scurt timp. Cere-le si sfatul parintilor. In fond sunt banii lor nu ai tai.

| TrăieşteClipa a răspuns:

O idee buna valoreaza mai mult decat banii din banca.
Ii poti pierde foarte usor.

| catablondu a răspuns:

Salutare, ideea e sa fie un domeniu care iti place si in care vrei sa investesti atat banii respectivi cat si timp.

| Condratt a răspuns:

Câteva "păcănele" într-o zonă bună, setate corect și scoți 1000 Ron pe zi!

| WhOo a răspuns:

Incearca sa deschizi o cafeanea intr-o zona aproape de un liceu, pe timpul scolii ai avea profituri destul de mariwinking

| Adib123 a răspuns:

Salut, eu am gasit cateva idei foarte bune pe acest blog, http://3afaceri.blogspot.ro, cu suma care o ai cred ca le poti face majoritatea de acolo.

| fan91 a răspuns:

Lasa banii acolo, invata si mai asteapta putin!

| Anonymous692 a răspuns:

Fa ceva ce iti place si in care merita sa investesti acei bani, dar sa iti aduca si ceva profit, pe care sa il investesti in extinderea afacerii, ca sa ai cat mai multi Eminescu in portofel