| Helpe a întrebat:

as vrea sa imi fac un card sa imi depun banii pe el la ce banca recomandati sa imi fac care este mai profitabila si cele mai mici comisioane si cu internet banking?

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Dupa mine cel mai rentabil este un cont la Banca Transilvania.au cele mai mici comisioane.

| mixxjim a răspuns:

Internet banking au cam toate in ziua de azi. Daca nu esti major atunci apare o oarece problema, pentru ca nu dau toate bancile carduri pentru minori. In rest sunt toate cam la fel ca si costuri finale, unele au un comision altele nu, dar au altul, sau la unele un comision are o valoare, la alta e mai mare, dar e mai mic comisionul pentru altceva, deci per total ajungi cam tot acolo. Important e sa fie una care are bancomate multe, sa poti scoate lejer bani cam de oriunde, ca se plateste comision daca scoti bani de la bancomatul altei banci, si eventual sa fie aproape de casa, sau de servici/scoala, sa poti avea acces rapid si usor la banca daca ai nevoie, sa nu faci turul dintr-un capat in altul al orasului daca ai o nevoie la banca. Intra si tu la 2-3 banci din zona, daca ai, si intreba-le ce conditii au pentru carduri, unele mai au promotii, mai ales ca vin sarbatorile, era una care punea 200 de ron pe card daca-ti faceai card la ei, altele au 6 luni fara niciun comision, deci vezi ce ai prin zona.